Narzędzia i techniki śledzenia wyników kampanii marketingowych

W dzisiejszych czasach strony internetowe oraz media społecznościowe są kluczowym elementem marketingu w biznesie. Jeżeli prowadzisz kampanie marketingowe online albo zastanawiasz się nad rozpoczęciem takich działań, to zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym dzisiejszym artykułem, ponieważ przyjrzymy się pomocnym narzędziom do analityki internetowej, które pomagają firmom osiągnąć sukces w świecie marketingu online.

Google Analytics

Jest to zdecydowanie jedno z najpopularniejszych narzędzi – pozwala przede wszystkim na monitorowanie ruchu na stronie internetowej, analizę działań użytkowników, śledzenie konwersji i wielu innych parametrów. Narzędzie to jest dostępne dla każdej osoby, która posiada konto Google. Należy jednak pamiętać, że jeżeli chce się korzystać z darmowej wersji to trzeba się liczyć z pewnymi ograniczeniami w użytkowaniu.

 

Google Search Console

Google Search Console jest narzędziem, które warto zintegrować z Google Analytics. Wtedy możemy w pełni wykorzystać potencjał narzędzi do analityki od Google. Narzędzie to analizuje linki wewnętrzne i zewnętrzne oraz dodatkowo otrzymamy informacje o statusie indeksowania naszej strony – co jest bardzo przydatne przy pozycjonowaniu witryny internetowej, bo dzięki temu możemy zoptymalizować jej widoczność w przeglądarkach.

 

Piwik Web Analytics

Narzędzie to jest alternatywą dla Google Analytics, z taką różnicą, że musimy zainstalować je na własnym serwerze, co oznacza że nie będziemy publikowali nigdzie na zewnątrz naszych danych czy statystyk z witryny – tylko Ty masz dostęp do swoich danych. Jednak jeżeli będziesz chciał to nadal jest możliwość zintegrowania się z ekosystemem Google. Na początek można wybrać bezpłatny plan, który pozwoli nam je przetestować, jednak również jak się można domyślać, w lekko okrojonej wersji.

 

Ubersuggest

Jest to narzędzie innego typu niż te wymienione powyżej. Pomaga ono w poszukiwaniu fraz kluczowych związanych z obszarem zainteresowania. Co to dla nas znaczy? Dzięki niemu mamy możliwość przeanalizowania wybranego słowa kluczowego – ilość wyszukiwań, koszt za kliknięcie czy konkurencyjność danego hasła. To właśnie te słowa kluczowe decydują o rozpoznawalności i widoczności Twojej strony w Google, dlatego tak ważne jest, aby wybierać frazy z największym potencjałem.

 

Jak można się domyślać jest również wiele innych narzędzi do analityki internetowej, my wymieniliśmy tylko kilka podstawowych od których można zacząć. Jak widać wcale nie musi się to wiązać z kosztami, ponieważ większość z nich ma darmowe pakiety w bardziej podstawowej wersji  albo dają nam możliwość przetestowania swoich usług oferując lepsze warunki na start. Także jeżeli nigdy nie korzystałeś z takich rozwiązań, a jesteś zainteresowany analityką internetową swojej witryny internetowej bądź social mediów to zachęcamy do przetestowania tych podstawowych narzędzi 😊

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteśmy na wyciągnięcie ręki
Dołącz do społeczności PROJEKTU SPRZEDAŻ

biuro@projektsprzedaz.pl

 Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

© 2020 Projekt Sprzedaż. Polityka Prywatności. Designed by R5 studio.