SEO, czyli Optymalizacja Strony Internetowej

Myślisz nad stworzeniem strony internetowej? A może masz już swoją witrynę, ale nie jest ona tak popularna jak przypuszczałeś, już nie wspominając o tym, że ciężko ją znaleźć przez wyszukiwarkę Google? W takim razie powinieneś zapoznać się z naszym artykułem, w którym przybliżymy Ci temat optymalizacji strony, która zdecydowanie pomoże Ci z Twoim problemem.

Są różne sposoby, aby strona www zaistniała w Internecie. Pewnie słyszałeś o marketingu internetowym, pozycjonowaniu witryn czy innych też formach promocji strony. Jednak zacznijmy od podstawowego punktu – optymalizacji. Punkt ten należy spełnić już w trakcie tworzenia naszej witryny, aby była ona jak najlepiej odbierana przez wyszukiwarkę. Bądź też jak już mamy stworzoną stronę to nic nie stoi na przeszkodzie, aby poprawić pewne elementy.

Czym jest to SEO?

Jest to optymalizacja strony internetowej (ang. SEO – Search Engine Optimization), czyli nic innego jak praktyka polegająca na ulepszaniu różnych segmentów w witrynie w celu uzyskania wyższej pozycji w wyszukiwarce Google. Jest to zdecydowanie fundament naszych działań, bez którego nie powinnyśmy zaczynać, ponieważ dalsze kroki w momencie pominięcia optymalizacji nie przyniosą oczekiwanego efektu.

Jak to działa?

Optymalizować stronę można między innymi poprzez ustawianie odpowiednich nagłówków, indeksowania strony, odpowiednich tekstów, ale i również bezpośrednie zmiany w kodzie, czy też używanie odpowiedniej grafiki.

Wszystkie te działania pomagają wyszukiwarkom w poruszaniu się na stronie oraz w prawidłowej interpretacji jej zawartości. Chociaż dodatkowo tym samym też tworzymy witrynę bardziej przejrzystą dla przeciętnego użytkownika, ponieważ pozwoli mu to szybciej zapoznać się z jej tematyką i ocenić czy odpowiada ona jego zapytaniu.Wiadomo, że temat jest bardzo obszerny, jednak skupimy się na samych podstawach.

Optymalizację strony internetowej możemy podzielić na trzy etapy:

  • optymalizacja kodu  – jest to pierwszy etap, który jest wykonywany podczas tworzenia strony, bądź też już gdy strona jest stworzona to poprawiane są pewne aspekty. Tutaj między innymi chodzi o poprawność adresów URL, aby były czytelne – zdecydowanie należy unikać ciągów przypadkowych znaków – trzeba zadbać o to, aby adres URL zawierał odpowiednie frazy, powiązane z treścią, która znajduje się na danej stronie. W tym punkcie należy również wyeliminować wszystkie ewentualne błędy, literówki oraz wszelkie negatywne zjawiska, które mogły się pojawić już w trakcie istnienia witryny. Jeśli nie bardzo wiesz jak się za to zabrać jest wiele specjalistów od SEO, gdzie można szukać pomocy bądź możesz też się z tym zgłosić do nas;
  • analiza słów kluczowych oraz treści – jest to równie ważny etap, ponieważ za każdym razem, kiedy ktoś przeprowadza wyszukiwanie danej informacji w wyszukiwarce to otrzymuje tysiące możliwych wyników. W takim razie jak sprawić by to nasza strona www była tą, która ukaże się na jednej z pierwszych pozycji? W momencie, kiedy wyszukiwarka analizuje naszą stronę to zwraca uwagę na umieszczane przez nas słowa kluczowe oraz frazy. Algorytmy wyszukiwarek są nakierunkowane na znalezienie tych najbardziej trafnych do danego wyszukiwania. Biorąc pod uwagę tą wiedzę wysokie miejsce w tych wynikach może osiągnąć strona, która pasuje do danych słów wyszukiwania i pomaga odpowiedzieć na zadane pytanie przez użytkownika sieci. Dodatkowo w tym etapie mieści się również zadbanie o odpowiednie tytuły podstron – to będzie pierwsza rzecz, jaką zobaczą użytkownicy wyszukiwarki, więc muszą one zachęcać do kliknięcia. Musi być dodatkowo ograniczona ich długość do ok. 55 znaków oraz oczywiście muszą się w nich zawierać wcześniej już wspomniane słowa kluczowe. Dodatkowo istotne jest linkowanie wewnętrzne, polega to na linkowaniu pomiędzy różnymi adresami URL tej samej witryny. Wymieniając najważniejsze elementy, nie można zapomnieć o grafikach, które zdecydowanie stanowią jeden z najistotniejszych elementów struktury strony. Nie dość że dodają estetyki witrynie to jeszcze pomagają poprzez pewne działania z nimi związanymi w procesie optymalizacji. Oczywiście jest również wiele innych zasad oraz te, które zostały wspomniane nie zostały wystarczająco opisane, ale obszerniej zostanie to przedstawione w kolejnym artykule;
  • ciągłe doskonalenie treści na stronie.

Podsumowując,

dlaczego warto zająć się optymalizacją swojej strony?

  • daje możliwość szybkiego zrozumienia, o czym jest strona inernetowa – ułatwienie dla użytkownika, jak i wyszukiwarki;
  • sprawia, że staje się ona istotna dla wyszukiwanego hasła lub zapytania;
  • może zostać uznana za przydatną i godną wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Ci na tyle ten temat, aby zachęcić Cię do działania!

Jeśli jednak nie wiesz jak się do tego zabrać, a jesteś zainteresowany to zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteśmy na wyciągnięcie ręki
Dołącz do społeczności PROJEKTU SPRZEDAŻ

biuro@projektsprzedaz.pl

 Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

© 2020 Projekt Sprzedaż. Polityka Prywatności. Designed by R5 studio.