Skuteczna organizacja pracy w biurze

Koniec lata dla większości z nas jest równoznaczny z końcem czasu urlopowego. Przestawiamy się powoli z trybu wakacyjnego na czas intensywnej pracy. Jesień tuż, tuż, a co za tym idzie? Krótsze dni, mniej słońca, ponura aura. W takim czasie ciężko jest się w pełni zmobilizować do pracy, tym bardziej gdy w pamięci mamy jeszcze wakacyjne, urlopowe momenty. W tym przypadku, możemy zadbać o to, aby nasza organizacja pracy nie pozwalała nam na powakacyjne rozleniwienie. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam kilka sposobów na organizacje pracy w biurze.

Zadbaj o porządek

Zacznijmy od Twojego stanowiska pracy. Może się to wydawać oczywiste, jednak w pierwszej kolejności musimy zadbać o porządek w naszym otoczeniu. Ciężko jest się odnaleźć w bałaganie, także jeśli twierdzisz, że ten problem może dotyczyć Twojej osoby, to najpierw zastanów się czy wszystkie rzeczy, które Cię otaczają są Ci niezbędne? Zwróć uwagę, czy obecność pewnych gadżetów czy przyborów mogłaby ułatwić Ci pracę. Dodatkowo segregacja dokumentów będzie naprawdę świetnym sposobem by być dużo bardziej efektywnym. Kiedy wykonasz już te podstawowe kroki, a nadal brak Ci przestrzeni to może po prostu zastanów się na przykład nad większym biurkiem? Musimy znajdywać rozwiązania, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie.

Skuteczny odpoczynek to podstawa

Kolejnym ważnym punktem jest zadbanie o skuteczny odpoczynek. Przerwy w pracy są niezwykle ważne, ponieważ jest to moment, w którym mamy się naładować energią do dalszego działania. Pracujesz przy komputerze? Jeśli tak, to w trakcie przerwy odejdź od niego, nie przeglądaj social mediów na telefonie, a zamiast tego ten czas wykorzystaj na luźną rozmowę z kolegami z pracy albo krótki spacer. Nawet chwilowe oderwanie się od stanowiska pracy pozwoli odetchnąć Twojemu umysłowi.

Zaplanuj każdy dzień

Przychodząc rano do pracy zastanawiasz się od czego zacząć i przeraża Cię natłok zadań na dany dzień? Jest prosty sposób, jak sobie z tym poradzić! Mianowicie najlepiej, poprzedniego dnia wypisać sobie listę zadań do wykonania nazajutrz, z tym, że należy pamiętać o rozbijaniu większych zadań na kilka punktów, aby mieć większe poczucie skuteczności. Trudne zadania, do których zazwyczaj ciężko jest nam się zabrać, również powinniśmy rozdzielać na kilka etapów, a nawet i dodatkowo między tymi etapami można zaplanować sobie takie czynności, które wymagają od nas mniejszego nakładu pracy.

Poznaj swój dobowy rytm

Ostatnim istotnym punktem jest poznanie swojego rytmu dobowego. Jest to niezwykle ważne, ponieważ nasz tryb życia bardzo znacząco wpływa na to jak pracujemy. Nie jest to nic nadzwyczajnego, że wszyscy ludzie mają konkretne pory dnia podczas których łatwiej jest im się skupić, a co za tym idzie, lepiej im idzie wykonywanie tych najbardziej wymagających działań. Warto więc zaobserwować samego siebie i wyciągnąć wnioski w jakich godzinach wykonywanie danych czynności jest dla nas najbardziej optymalne. Niektórzy wolą z samego rana wykonać najcięższe zadania, by w dalszej części dnia zająć się na spokojnie mniej istotnymi sprawami. Natomiast są też osoby, które przed popołudniową kawą nie są w stanie się skupić na trudniejszych tematach ?

Jak widać powyżej, organizacja pracy dla każdego może oznaczać coś innego, dlatego najlepiej jest się zastanowić jakie metody u nas przyniosą najbardziej zadowalające efekty, po czym należy po prostu wcielać je w życie ?

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteśmy na wyciągnięcie ręki
Dołącz do społeczności PROJEKTU SPRZEDAŻ

biuro@projektsprzedaz.pl

 Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

© 2020 Projekt Sprzedaż. Polityka Prywatności. Designed by R5 studio.