Korzyści z rozwoju w social mediach

W dzisiejszych czasach jest takie przekonanie, że jeśli nie jest się w internecie, to się nie istnieje. I nie chodzi tu tylko o osoby prywatne, ale także o firmy i marki. Mogłoby się pomyśleć, że media społecznościowe służą tylko do rozrywki, jednak coraz więcej firm decyduje się na reklamę swojej marki w internecie. Jakie korzyści mogą przynieść takie działania?

 

Poznajesz swojego klienta

Pierwszą istotną korzyścią jest fakt, że teraz praktycznie każdy ma konto na jakimś portalu społecznościowym, a jak wiadomo zamieszcza się tam wiele informacji o sobie, o swoich preferencjach, ale także i o odczuciach względem poszczególnych firm, czy usług. Także dzięki temu możesz poznać potrzeby i oczekiwania swoich klientów.

 

Personalizacja reklam

W dzisiejszych czasach prowadząc swoją stronę firmową na danym portalu społecznościowym możemy tworzyć reklamy. Nie dość, że możemy to zrobić w prosty sposób sami, to jeszcze na dodatek możemy spersonalizować odbiorców naszej reklamy. Możemy określić grupę docelową pod kątem lokalizacji, wieku, branży, płci czy nawet zainteresowań oraz ruchów w sieci.

 

Stajesz się widoczny

Media społecznościowe zdecydowanie pomagają na zaistnieniu w sieci. Social media mają to do siebie, że wszystkie informacje bardzo szybko się rozprzestrzeniają, także dzięki dobrym działaniom marketingowym, możemy zwiększyć nasze zasięgi i tym samym zdobyć dużo większą grupę odbiorców. W ten sposób budujemy też lojalność wobec naszej marki.

 

Wygoda dla klienta

W dzisiejszych czasach większość osób korzysta z mediów społecznościowych. Kiedy my się w nich pojawimy skracamy dystans między naszą firmą a klientem. Dajemy możliwość łatwego kontaktu i wygodnej obsługi. Zdecydowanie lojalność klientów względem naszej firmy wzrasta, co tym samym zwiększa nam sprzedaż.

 

Bezpośredni kontakt

Mając swój profil firmowy, masz też swoje grono odbiorców, z którym dzięki posiadaniu tego profilu możesz mieć cały czas kontakt, obserwować interakcje przy postach, zdjęciach. Dowiedzieć się, co jest dla Twoich odbiorców interesujące, a może co nie do końca.

 

Bezpłatne działanie

Jeśli masz nową firmę, to wiadomo, że na początku możesz nie mieć budżetu na reklamę swojej marki. Jednak już samo pojawienie się w social mediach jest działaniem marketingowym. Żadna z platform społecznościowych nie ma opłat rejestracyjnych, więc jedyną inwestycją jakiej trzeba dokonać to jest czas. Oczywiście na większości tych portali jest możliwość reklamy płatnej, jednak to już w miarę rozwoju firmy można o nich pomyśleć dla zwiększenia zasięgu, ale jak najbardziej nie jest to obowiązkowe działanie.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteśmy na wyciągnięcie ręki
Dołącz do społeczności PROJEKTU SPRZEDAŻ

biuro@projektsprzedaz.pl

 Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

© 2020 Projekt Sprzedaż. Polityka Prywatności. Designed by R5 studio.