Ekologia w firmie

Coraz więcej firm decyduje się na ekologiczne rozwiązania w swoich przedsiębiorstwach. Świadomość społeczeństwa zdecydowanie wzrasta w tej dziedzinie. Jakie ekologiczne rozwiązania warto wdrożyć w naszej firmie? Tak naprawdę należy zacząć od małych kroków, a będą one miały duże znaczenie.

Podstawą działania jest zdecydowanie segregacja śmieci. Jest to bardzo ważne, ponieważ to pozwala na ich recykling, co zmniejsza ilość odpadów na wysypisku, oraz dodatkowo oszczędzamy wtedy wodę i energię, która musi zostać zużyta na produkcję nowego opakowania.

 

Oszczędność prądu jest również niezmiernie ważna, w tym przypadku zyskuje środowisko oraz my sami, ponieważ energia elektryczna nie jest tania, więc jej oszczędność zmniejsza nam koszty utrzymania. Jest wiele sposobów oszczędności prądu, między innymi możemy zadbać o to, aby po skończonej pracy wszystkie urządzenia zostały wyłączone, używany był energooszczędny sprzęt, czy też żeby była utrzymywana stała temperatura w biurze. W tym przypadku można pomyśleć o odnawialnych źródłach energii, takich jak np. fotowoltaika, która zdecydowanie zwiększyłaby efektywność energetyczną w naszej firmie.

 

Oszczędność papieru jest kolejnym punktem, który pomaga środowisku. Jest kilka prostych działań, które zdecydowanie pozwolą ograniczyć jego marnowanie. Przede wszystkim drukujmy coś tylko wtedy jeśli jest to faktycznie niezbędne, a jeśli już to starajmy się drukować dwustronnie, aby maksymalnie wykorzystać każdą kartkę. Warto jednak przemyśleć wprowadzenie elektronicznego obiegu dokumentów w firmie.

 

Woda pitna jest kolejnym zasobem, który warto oszczędzać, tutaj również ze względu na środowisko, ale również jest to zmniejszenie kosztów w przedsiębiorstwie. Najprostszym sposobem na jej oszczędność jest unikanie zmywania pod bieżącą wodą, kontrola stanu technicznego kranu i sanitariatów oraz zamontowanie spłuczek o niższej pojemności.

 

Ograniczenie zużycia plastiku jest również niezwykle ważne. Zamiast kupować wodę w butelkach plastikowych można zastąpić je dystrybutorem bądź można używać naczynia z filtrem do wody. Dodatkowo należy zrezygnować z jednorazowych sztućców, kubków czy talerzyków. Należy wprowadzić wielorazowe rozwiązania.

 

Punkty wymienione powyżej są podstawowymi działaniami do wprowadzenia w przedsiębiorstwie jeśli chcemy pomóc środowisku. Mogłoby się wydawać, że są to pozornie niewielkie kroki, jednak w skali globalnej mają duże znaczenie. Te niewielkie zmiany pozwolą ograniczyć zużycie materiałów, produkcję śmieci, oraz przyczynią się do oszczędności nie tylko środowiska naturalnego, ale również i naszych pieniędzy.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteśmy na wyciągnięcie ręki
Dołącz do społeczności PROJEKTU SPRZEDAŻ

biuro@projektsprzedaz.pl

 Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

© 2020 Projekt Sprzedaż. Polityka Prywatności. Designed by R5 studio.