Biznesowe postanowienia noworoczne

Koniec roku to idealny czas na podsumowanie naszych działań, a tym samym na ustalenie kolejnych celów biznesowych na Nowy Rok. Jednak jak wiadomo, postanowienia noworoczne mają to do siebie, że często wyznaczamy ich sobie za dużo, po czym ciężko jest je zrealizować. W takim razie jak to zaplanować prawidłowo? 

 

Organizacja przede wszystkim

Pierwszą ważną rzeczą jest to, aby skupić się na zorganizowaniu w naszej firmie. Nie mamy tutaj na myśli planowania, a właśnie spojrzenia wstecz na nasze działania. Należałoby zacząć przede wszystkim od porządku w dokumentacji - czy aby na pewno wszystko jest w należycie uporządkowane. Następnie należałoby przemyśleć kwestie technologiczne, a co za tym idzie czy sprzęt na którym pracujemy jest odpowiedni, dodatkowo czy może nie pojawiły się jakieś nowe oprogramowania, które mogłyby usprawnić naszą pracę. Technologia idzie cały czas do przodu, czemu by z tego nie korzystać ;) 

 

Cele biznesowe

Trzeba dokładnie przemyśleć czego nadal brakuje w naszej firmie. Może przydałaby się jakaś nowa współpraca? Może większa sprzedaż? Co by to nie było to dobrze jest spisać sobie wszystkie cele - jednak ważne jest, aby patrzeć realnie co może zostać przez nas faktycznie wykonane, i do każdego celu dodać poszczególne punkty, które trzeba spełnić by do niego dążyć. Ważne jest również, aby przemyśleć co będzie naszym priorytetem, na czym nam najbardziej zależy i to właśnie od tego zacząć. 

Jednak jeśli wiesz, że szybko się zniechęcasz do takich działań, to zacznij od małych rzeczy by powoli się wdrażać w nowe działania. Dodatkowo zapisuj wszystko bardzo szczegółowo, aby móc spełniać chociaż dane podpunkty z wyznaczonego przez siebie celu. Jest to zdecydowanie bardziej motywująca metoda.

 

Cele określone w czasie

Jeśli określenie nowych celów biznesowych nie jest dla Ciebie problemem, to pójdź o krok dalej i wpisz je w kalendarz. Ustal daty realizacji pewnych działań, jednak ważne jest to, aby zostało to zrobione w sposób realistyczny i możliwy do wykonania.

 

Czas dla siebie

W tym wszystkim łatwo jest się zatracić. Należy pamiętać, że dając sobie nowe cele, trzeba przy tym samym mieć lepszą organizację czasu i pamiętać również o sobie, ponieważ branie na siebie zbyt dużej ilości obowiązków nie pomoże nam w działaniu, a wręcz przeciwnie może nas przytłoczyć i zniechęcić. Tym bardziej, że te biznesowe postanowienia są równie ważne, jak te związane z życiem osobistym, ponieważ pozwalają nam na rozwijanie się zawodowo i to one pomagają nam podejmować odważne decyzje. Z tego względu może pomyśl o postanowieniach nie tylko biznesowych, ale również zrób coś dla siebie ;)

 

 

Noworoczne postanowienia mają sens tylko wtedy, kiedy podejdziemy rozsądnie do ich wyznaczania. Wprowadzając tych kilka zasad mamy dużą szansę na sukces, tylko musimy wytrwać w drodze do upragnionego celu..

Tego właśnie wam życzymy w Nowym Roku, aby udało Wam się zrealizować wszystkie wyznaczone przez Was cele biznesowe! :)

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteśmy na wyciągnięcie ręki
Dołącz do społeczności PROJEKTU SPRZEDAŻ

+48 500 299 660

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

© 2020 Projekt Sprzedaż. Polityka Prywatności. Designed by R5 studio.