Jak bezstresowo wrócić do pracy po urlopie?

Okres wakacyjny wpływa na to, że jesteśmy bardziej beztroscy i dajemy sobie pozwolić na lekkie lenistwo. Dodatkowo jest to czas urlopowy, i niezależnie czy zostałeś w domu czy też gdzieś wyjechałeś to jednak czas ten pozwala oderwać się nam od rzeczywistości, jednak nim się obejrzymy, musimy wracać do pracy. W takim razie co zrobić, aby powrót do codziennych obowiązków był przyjemniejszy?

Najlepiej przygotowanie do czasu pourlopowego zacząć już przed samym wolnym. Chodzi tutaj o dobrą organizację naszych działań, aby pozamykać wszystkie najpilniejsze sprawy. Jest to ważne żeby po powrocie nie martwić się terminami i zaległymi zadaniami.

Po powrocie natomiast ważne jest by nie angażować się na raz w zbyt wiele tematów, dać sobie trochę czasu na rozruch. Przecież nie musimy od razu rzucać się w wir pracy. Zdecydowanie nam to nie pomoże, a wręcz przeciwnie przepracowanie w pierwszych dniach po wakacjach może być szkodliwe, ponieważ możemy się wtedy czuć dużo bardziej zmęczeni niż przed urlopem. 

Co jeszcze możemy dla siebie zrobić?

Poniżej znajduje się kilka podpowiedzi.

1. Zazwyczaj zaczynamy najpierw od  najbardziej wymagających zadań, ponieważ na początku dnia jesteśmy najbardziej wydajni. Jednak w tym przypadku zrób na odwrót – zacznij od przyjemniejszych zadań, które nie wymagają od Ciebie wielkiego wysiłku by móc powoli się wdrożyć.

2. Gdy już wrócisz to zacznij od rozplanowania swojej pracy. Dobra organizacja zdecydowanie pomoże Ci się odnaleźć w tej nowej pourlopowej rzeczywistości. Spisz sobie wszystkie zadania, które masz do wykonania, ustal priorytety. W czasie naszej nieobecności mogły pojawić się również nowe tematy – zapoznaj się z nimi i również umieść na swojej liście. Takie działania pozwolą Ci mieć wszystko pod kontrolą oraz zredukować stres do minimum.

3. Po urlopie często myślimy że musimy nadrobić stracony czas. Mimo że prawdopodobnie wrócisz z nową energią to jednak nie bierz sobie więcej na głowę, wyrabianie nadgodzin po urlopie jest zdecydowanie złym pomysłem.

4. Zrób coś dla siebie! Może zamiast nadgodzin, pomyśl o tym by jakoś aktywnie spędzić czas. Dobrze jest wykorzystać zdobytą motywację do działania na zrobienie czegoś, co może nam wyjść na zdrowie. Tutaj już zależnie od tego co lubisz to może to być wyjście na rower korzystając z ostatnich dni lata, a może siłownia albo fitness, bądź yoga w domu. Po wakacjach zdecydowanie łatwiej podejmujemy postanowienia dotyczące naszych nawyków, czemu by tego nie wykorzystać ?

5. Nie kończ urlopu w trakcie jego trwania.. Niestety często mamy tendencję do przedwczesnego stresowania się powrotem do pracy. Dwa dni przed końcem urlopu zaczynamy czytać maile i planować najbliższe dni pracy. Zdecydowanie nie sprzyja to wypoczynkowi i wrócisz z tego wolnego już zmęczony, zamiast zrelaksowany i wypoczęty.

6. Nie musisz mieć wyrzutów sumienia związanych z urlopem. Jest on jak najbardziej naturalnym elementem pracy. Aby być wydajnym i mieć mobilizację do działania to co jakiś czas musimy naładować swoje wewnętrzne baterie.

7. Myśl pozytywnie o minionym urlopie. Zamiast się smucić, że okres wakacyjny się kończy to spójrz wstecz na ten czas z wdzięcznością. Pozytywne nastawienie jest kluczem do tego, by obniżyć stres i lepiej stawiać czoła nowym wyzwaniom.

 

Powrót po urlopie wcale nie musi być taki straszny, wprowadzając kilka powyższych zasad możemy bardzo sobie pomóc w tym czasie. Dzięki tym poradom o wiele szybciej wejdziesz w zwykły tryb pracy, a tym samym nie stracisz całej energii, którą odzyskałeś podczas czasu wolnego.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Jesteśmy na wyciągnięcie ręki
Dołącz do społeczności PROJEKTU SPRZEDAŻ

biuro@projektsprzedaz.pl

 Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00

© 2020 Projekt Sprzedaż. Polityka Prywatności. Designed by R5 studio.